اطلاعات تماس

تهران، خیابان خالد اسلامبولی
بین کوچه 35 و 37، پلاک 163
طبقه سوم، واحد 6

ما همه روزه در دسترس هستیم

خرید عمده رنگ ضد خزه

رنگ های ضد خزه از رنگها و پوششهای دریایی می باشند. این رنگها برای جلوگیری از رشد خزه ها و کشتی چسبها بر روی بدنه شناورها، کشتی ها، سکوها و سازه های نفتی استفاده می شوند.

خرید عمده رنگ ضد خزه

استفاده از رنگهای ضد خزه در صنایع دریایی بسیار رایج بوده و  بر روی قسمتهای مختلف کشتی و سازه های دریایی که در تماس مستقیم با آب هستند استفاده می شوند. استفاده این رنگها از خزه گرفتن سطح و بدنه کشتی هاو سازه های دریایی جلوگیری می‌کند.

خزه هایی که بر روی بدنه کشتی و سازه ها می چسبند از بارناکلها، جلبکها و مواد لیز و لزج به وجود می آیند. چسبیدن خزه ها به سطح باعث ایجاد لایه ای چسبنده برروی بدنه کشتیها و سازه ها  و باعث ایجاد مشکلات عدیده ای می شود. برخی از این مشکلات عبارتند از افزایش زبری سطح و اصطکاک در حین حرکت کشتی، افزایش مصرف سوخت و افزایش هزینه تعمیرات به دلیل تخریب بدنه، افزایش خوردگی و همچنین اتلاف وقت جهت تعمیرات

در صورتی که رنگهای ضد خزه به درستی انتخاب شوند می توانند تاثیر مثبتی بر عملکرد کشتی داشته باشند. انتخاب صحیح این رنگها باعث افزایش قدرت مانور کشتی می‌شود. بهره وری جهت مصرف سوخت را حدود 35 تا 40 درصد افزایش می‌دهد. در نتیجه منجر به کاهش هزینه های سوخت و انتشار گازهای گلخانه ای می شود.

انواع پوشش های ضد خزه
1- سیستم رزین محلول-خزه‌کش محلول

رنگهای این گروه عموما به عنوان رنگهای ضد خزه معمولی شناخته می‌شوند.در این سیستم محلول خزه کش همزمان با انحلال رزین در آب حل می‌شود. این فرآیند باعث می‌شود تا ماده خزه کش تازه به طور مرتب در معرض آب دریا قرار بگیرد. در این سیستم سرعت رها شدن مواد خزه کش کنترل شده نیست و در ابتدا سرعت رها شدن مواد خزه کش زیاد و پس از مدتی این سرعت کم می شود به طوری که مدت عملکرد مفید سیستم بین 6 تا 12 ماه است. این اتفاق باعث کاهش عملکرد سیستم ضد خزه می شود. مدت زمان کارکرد مفید این نوع سیستم ضد خزه پایینتر از دیگر انواع سیستم ها است.

2- سیستم رزین نامحلول-خزه کش محلول

رنگهای این گروه معمولا با عنوان رنگهای ضد خزه با عمر بالا شناخته می‌شوند.در این سیستم رزین نامحلول میباشد ولی خزه کش به آرامی حل می شود. در اين نوع از سيستم هاي ضد خزه پوشش داراي خاصيت آب دوستي است. این ویژگی موجب كشيده شدن آب به داخل خلل و فرج پوشش مي شود. کشیده شدن آب به داخل خلل و فرج به آزاد شدن دائمی بايوسايد (میکرواورگانیسم ها یا مواد شیمیایی که برای نابودی هرگونه میکروب، باکتری، کپک و قارچ مضر به کار برده می شوند) از عمق پوشش كمك مي كند.

در نتیجه ی این فرایند یک فیلم متخلخل در اثر جدا شدن ماده خزه کش بر جای می ماند و امکان خروج خزه کش های زیرین را فراهم می کند.البته نفوذ آب در این ماتریس متخلخل با گذشت زمان کاهش می یابد یعنی تراوش خزه کش در مدت زمان کارکرد آهنگی خطی ندارد در نتیجه در روز های اولیه کاربرد پوشش ضد خزه، بايوسايد ها به میزان زیادی تراوش می شود و در پایان عمر مفید سیستم هنوز پس مانده ای از اين مواد سمی در عمق پوشش وجود دارد. حداکثر عمر مفید این نوع رنگ های ضد خزه بین 16 تا 24 ماه برای ضخامت فیلم خشک 150 میکرون است.که میتوان این ضخامت را با دو لایه رنگ کاری تامین کرد. از مزایا اين نوع سيستم نيز مي توان به مقاومت مكانيكي بالا‏، مقاومت در برابر محيط خارجي و مقاومت در برابر كراكينگ اشاره كرد.

3- پوشش های خود صیقل شونده

این گروه به عنوان پوششهای فدا شونده شناخته می‌شوند. ويژگي مهم آن كنترل شوندگی فرآيند رها شدن ضد خزه است. در اين پوششها بر خلاف انواع سنتي تر ‏ بايوسايد و بستر پليمري با هم يك  پيوند شيميايي برقرار می‌کنند. در نتيجه تشكيل يك فاز يا در واقع يك ماده واحد را مي دهند كه در اثر تماس با آب دريا هيدروليز شده و ماده سمي آن فعال مي گردد.

اين پوشش ها به دليل صيقل شدن دائمي و منظم در تماس با آب دريا كه در نتيجه واكنش سطح پوشش با آب است به طور منظم ماده سمي آزاد مي كند كه نتيجه آن كارايي سيستم به طور يكنواخت و موثر در تمام مدت عمر مفيد آن است.

براي سيستمهاي مبتني بر ضدخزه خود صيقل شونده عمر مفيد حدود 60 ماه تخمين ضده مي شود كه البته به عوامل متعددي از جمله ضخامت پوشش، سرعت حركت شناور، شوري آب دريا و حتي دماي آب بستگي دارد.

4- سیستم های خزه رهاساز

جدیدترین نوع پوشش ضد خزه هستند. در این نوع از پوششهای ضد خزه، رها سازی ماده خزه کش در کار نخواهد بود و در عوض به دلیل پایین آمدن انرژی سطح پوشش، خزه ها توانایی چسبیدن به سطح را نخواهند داشت. و در صورت چسبیدن ، با حرکت شناور و ایجاد سایش در اثر حرکت آب از روی سطح کنده می شوند. به همین سبب این نوع از پوششها از نظر زیست محیطی سازگاری بیشتری با محیط زیست دریاها داشته و بیشتر مورد توجه است. نوع رزین و خاصیت آن در این نوع از پوشش های ضد خزه با دیگر پوشش ها کاملا متفاوت است.

نکته قابل توجه در این نوع از پوششهای ضد خزه رعایت حد بحرانی سرعت حرکت شناور است. چرا که به دلیل عملکرد ویژه این نوع از ضد خزه ها، سرعت بالا تر می تواند به همراه چسبندگی کم سطح، اتصال خزه ها را بسیار دشوار کند. به طور کلی می توان گفت این نوع از سیستم های ضد خزه برای شناور ها و قایق های تندرو کارایی بالاتری دارد.

اگر قصد خرید بهترین نوع این محصول را با  مناسب ترین قیمتی دارید، کافی است که این وب سایت را بخاطر

بسپارید و با ثبت سفارش این محصول به فروشندگان اصلی، بهترین نوع رنگ ضدخزه را با قیمتی مناسب و

ارزان سفارش دهید. همچنین می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان فروش بازرگانی رادین بهره‌مند شوید.

………………………. …………………….. ……………………..

جهت ارتباط با کارشناسان فروش و نمایندگی رنگ پارس بهار با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

09129687673
02166095900

به اشتراک بگذارید:

administrator

شرکت بازرگانی رادین فعال در زمینه انواع رنگ های صنعتی و ساختمانی و مشتقات رنگ و مواد اولیه کارشناس فروش 09129687673ـــ02166095900 https://mycolors.ir https://rangkaran.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *